
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 1.6 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Threshold Voltage | Adjustable |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Accuracy | 1.5 % |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Open Drain |
| Reset | Active Low |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Reset Timeout | Adjustable/Selectable |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$4.11600
Ext.Price$4.11600
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.11600 | $4.11600 |
| 10 | $4.02682 | $40.26820 |
| 25 | $4.00022 | $100.00550 |
| 50 | $3.97379 | $198.68950 |
| 100 | $3.94761 | $394.76100 |
